o firmie
o firmie
o firmie

ogrody, skalniaki
ogrody, skalniaki
ogrody, skalniaki

oczka wodne
oczka wodne
oczka wodne

systemy nawadniania
systemy nawadniania
systemy nawadniania

strona główna
strona główna
strona główna


Efektowne dopełnienie architektury ogrodowej stanowią oczka wodne i naturalne stawy oraz sadzawki. oczko wodne W każdym ogrodzie, nawet najmniejszym, znajduje się takie miejsce dla oczka wodnego, które nada mu niepowtarzalny klimat.

Bogactwo, mnogość organizmów żywych gromadzących się nad zbiornikami, plusk i delikatny szum przepływającego strumienia potrafi stworzyć oazę spokoju, miejsce relaksu i wypoczynku.

Bardzo ważnym elementem budowy oczka jest dobór miejsca, w którym ma ono powstać. oczko wodne Należy wybrać miejsce nasłonecznione, osłonięte jak najmniejszą liczbą drzew i krzewów liściastych, chroniąc w ten sposób przed nadmiernym zanieczyszczeniem spadającymi liśćmi.

Gnijące w wodzie liście będą powodowały szybkie zmiany pH wody, wydzielanie niepotrzebnych zapachów i jej zmętnienie, doprowadzając nawet do zaburzeń biologicznych w wodzie.
oczko wodne
Głębokość oczka (przy założeniu, że będą w nim hodowane ryby) nie powinna być mniejsza niż 1,2m co gwarantuje nie przemarzanie w okresie zimowym i zapewnia rozwój roślin ze strefy głębokiej.

1. lilie wodne
2. sit
3. nadwodnik
4. osoka aolesowata
5. bobrek trójlistny
6. irys wodny
7. strzałka wodna
8. rozpława
9. pałki wodne
10. moczarka
11. kaczeńce
12. mięta nadwodna
oczko wodne

Do budowy oczek wodnych (wykładania ich) używamy specjalnych folii o grubości od 0,6 do 2,0mm (w zależności od wielkości oczka, stawu), która zapewnia szczelność budowanego zbiornika wodnego i naturalnych elementów do obłożenia brzegów, stworzenia małych wodospadów, kaskad oraz strumyków: kamień naturalny, kamień łupany, granit, biała marianna, otaczak górski, itp.Zapraszamy do galerii zdjęć doskonałej jakości ...


zapraszamy do współpracy

MARKET OGRODNICZY Brwinów, ul. Kępińska 29
(przy trasie nr 719)
siedziba firmy Milanówek, ul. Krótka 2b
tel./fax: (022) 729-41-43, (0) 502-569-614, (0) 604-410-340
e-mail: sen-marc@sen-marc.pl


Wszelkie prawa zastrzeżone przez SEN-MARC, 1994-2014